اینستاگرام ویرا تجارت مایان
تهران- پل آزمایش - بزرگراه جلال آل احمد غربی - ساختمان نوژن
مطالب مرتبط

راهنمای واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک 1401

واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی

آیا از مزایا و مراحل واردات شیرآلات صنعتی و همچنین ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک اطلاع دارید؟ شرکت بازرگانی ویرا تجارت مایان به عنوان یک کارگزار و صاحب حق در امور بازرگانی و ترخیص کالا از گمرک پاسخگوی تمامی سوالات شما در این زمینه خواهد بود، فقط تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

فواید و کارکردهای شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی یکی از ارکان اصلی صنعت در کشور ما می باشد که تهیه آنها به تحقق اهداف بسیاری از کارخانجات و مراکز صنعتی کمک می کند. اولین قدم برای رونق صنعت در هر کشوری این است که شما می توانید شیرآلات صنعتی را به اندازه نیاز کشور وارد کنید. پس از تهیه مواد اولیه ابزارآلات ساختمانی و کیفیت مورد نیاز در صنعت، نیاز به دانش مدیریتی خوب برای ارتقای سطح صنعت در کشور است. با واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی می توانید مراحل اول و دوم را برای کارخانجات و مراکز صنعتی مختلف تسهیل کنید. کارخانه هایی که فعالیت مستمر وابسته به آب یا گاز دارند نیاز زیادی به شیرآلات صنعتی دارند. شیرآلات صنعتی نسبت به گذشته عملکرد بسیار پیچیده ای دارند که در ابتدای ایجاد این شیرها برای مصارف رایج زمان و حمل آب و مواد سبک استفاده می شد. اما به مرور زمان با ارتقای سطح دانش و کشف نفت، از این شیرها برای حمل و نقل مواد نفتی و گازی در صنعت استفاده شد. آنها همچنین از این شیرها برای انتقال مواد حاصل از نفت و گاز استفاده می کردند. در نتیجه نیاز کشور به استفاده از این شیرها و واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی افزایش یافته است.

واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی

مراحل ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی نیازمند مراحل طولانی و زمان بر است. مرحله اول مربوط به تهیه کلیه مدارک لازم از جمله بارنامه، تاییدیه و مجوزهای واردات و ترخیص است. این مرحله را شاید بتوان سخت ترین مرحله برای پاکسازی شیرهای صنعتی دانست. گذراندن مرحله بعدی بستگی به داشتن کارت بازرگانی دارد، اگر کارت بازرگانی ندارید یا کارت شما مشکل دارد باید این مشکل را برطرف کنید. بهتر است قبل از شروع فرآیند ترخیص کارت ویزیت خود را بررسی کرده و مشکلات احتمالی را برطرف کنید.

مرحله مهم بعدی برای ترخیص شیرآلات صنعتی تهیه آگهی و ارسال به مؤسسات مربوطه می باشد. صرفه جویی در زمان مهم است، در این مرحله می توانید زمان بندی فرآیند واردات و ترخیص کالا را کاهش دهید. اگر از مشاوره مناسب و شرکت های حرفه ای صادرات و واردات مانند شرکت بازرگانی ویرا تجارت مایان کمک بگیرید، می توانید روند ترخیص شیرآلات صنعتی را کوتاه کنید. شما باید مجوزهای لازم برای درخواست را در کمترین زمان ممکن تهیه کنید. بیمه نامه و کپی کلیه مدارک شناسایی لازم باید توسط بازرگانی مورد نظر تهیه و ارائه شود. شما باید فاکتور خرید و لیست بسته بندی را ارائه دهید. پس از ارسال تمامی مدارک، کد مورد نیاز را در مکانی یادداشت کنید تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. اگر این کد را فراموش کنید، اجازه ورود به مراحل ترخیص بعدی را نخواهید داشت.

فواید-و-کارکردهای-شیرآلات-صنعتی

اهمیت ترخیص شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی اجزای بسیار مهمی در بخش های مختلف هستند. در زمان ساخت کارخانه باید اقداماتی را برای تجهیز کامل این کارخانه به شیرآلات انجام دهید. اگر کارخانه مورد نیاز مربوط به تصفیه آب و فاضلاب یا تولید غذا و خوراک باشد، نیاز به شیرهای صنعتی باکیفیت بیشتری خواهد داشت. واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی به منظور تسهیل در ساخت کارخانجات مختلف و ارتقای صنعت یکی از ارکان مهم هر دولتی است. اهمیت تمیز کردن شیرهای صنعتی زمانی بیشتر نشان داده می شود که قصد دارید کارخانه ها یا مراکز صنعتی را در مدت زمان کوتاهی تجهیز کنید.

اگر ترخیص به موقع انجام نشود مشکلات زیادی خواهید داشت. معمولاً بسیاری از شرکت های تجاری مانند ویرا تجارت مایان شیرآلات صنعتی را تمیز می کنند و شرایط ترخیص را تسهیل می کنند. با کمک این شرکت ها می توانید روند تمیز کردن شیرآلات را ساده کنید.

نحوه واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

مسیر سفارشی شما برای ترخیص شیرهای صنعتی در زیر مشخص خواهد شد و بر اساس این مسیر، باید فرآیند ترخیص خود را تکمیل کنید. رنگ مسیر گمرکی شما در این نقطه مشخص می شود و سه رنگ اصلی سبز، زرد و قرمز برای این رنگ بندی انتخاب می شود. بهترین مسیر، مسیر سبز گمرکی است. اگر این مسیر برای شما انتخاب شود، ترخیص کالا از گمرک با سرعت بالایی برای شما انجام می شود و بازرسی های تکمیلی در راه شما نخواهد بود. اگر مشکل خاصی در مسیر گمرکی شما و در شیرآلات صنعتی شما وجود ندارد، معمولا این مسیر برای شما تعیین می شود. اما برای رعایت احتیاط های لازم می توانید از تجربیات شرکت های صادراتی و وارداتی برای تسهیل مسیر گمرکی خود استفاده کنید. شاید بتوان این سه مسیر را با سه چراغ راهنمایی زیبا مقایسه کرد. چراغ سبز به معنای حرکت سریع و بدون مانع و چراغ زرد به معنای حرکت نسبتا سریع همراه با وقفه است. اما چراغ قرمز به معنای توقف و حرکت نکردن است، بنابراین باید در مورد این چراغ بیشتر صحبت کنیم. مسیر زرد به این معنی است که برای واردات شیرآلات صنعتی مجوزهای خاصی لازم است.

واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی با گروه بازرگانی ویرا تجارت مایان

پس از انجام مراحل اداری اخذ مجوز می توانید شیرآلات صنعتی خود را وارد و ترخیص نمایید. اگر مسیر گمرکی واردات شما قرمز است، نگران نباشید. این به معنای توقف کامل مسیر واردات نیست. در عوض باید راه زیادی را برای واردات و ترخیص کردن شیرآلات صنعتی طی کنید. چندین مجوز در این راستا باید به گمرک ارائه شود. تنها نکته مهم این است که باید از این طریق اطلاعات لازم را از مشاوران تجاری مانند شرکت بازرگانی ویرا تجارت مایان کسب کنید تا این روند طولانی کوتاه شود. پس از دریافت و ارائه مجوزهای لازم، امکان واردات این شیرآلات را خواهید داشت.

4.7/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields