اینستاگرام ویرا تجارت مایان
تهران- پل آزمایش - بزرگراه جلال آل احمد غربی - ساختمان نوژن
مطالب مرتبط

حمل هوایی کالا مسافری چیست | معرفی + قوانین

کالای-مسافری-چیست؟-(حمل-هوایی-کالا-مسافری)

کالا مسافری چیست؟

کالاهای مسافری به کالاهایی گفته می شود که مسافران ایرانی یا غیر ایرانی از خارج یا از مناطق آزاد تجاری صنعتی وارد کشور می شوند و همچنین وسایل شخصی که با خود حمل می کنند. مشروط بر اینکه تجهیزات مورد نیاز این مسافران غیرتجاری باشد از پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی معاف هستند. مسافران می توانند سالی یک بار کالاهایی به ارزش 80 دلار را بدون عوارض گمرکی و به عنوان کالای مسافربری وارد کنند.

مسافرانی که از کشور خارج می شوند، صرف نظر از ایرانی یا خارجی بودن، می توانند علاوه بر وسایل سفر و وسایل شخصی، هر مقدار کالای ایرانی و غیر ایرانی تا سقف 80 دلار را با خود حمل کنند. مشروط بر اینکه گروه های کالایی ایرانی و غیر ایرانی جنبه تجاری نداشته باشند.

حمل و نقل هوایی آثار توسط مسافران

این آثار عبارتند از: نسخ خطی، چاپ سنگی، لوح‌ها، کاغذهای مینیاتوری، انواع معرق‌های گرانبها و تاریخی و انواع آثار ارزشمند ایرانی که در زمره میراث فرهنگی و تاریخی ایران قرار می‌گیرند. طبق قوانین و مقررات ایران، مسافران نمی توانند و نمی توانند هر نوع اشیاء عتیقه را با خود به بیرون ببرند.

ارسال فرش و موکت به صورت هوایی

هر مسافر ایرانی و غیر ایرانی می تواند تا 24 متر مربع فرش دستباف و تا 40 متر مربع فرش دستباف ایرانی را به خارج از کشور حمل کند. محدودیتی برای تعداد فرش و موکت با سرنشین در سقف اعلام شده وجود نخواهد داشت. مسافران خارجی که به صورت رسمی در ایران مشغول به کار یا تحصیل هستند می توانند در پایان دوره کار یا تحصیل خود بدون ارائه پروانه یا کارت بازرگانی طبق معمول کالای منزل خود را از کشور خارج کنند.

میوه خشک شده

مسافران و اتباع خارجی می توانند میوه خشک را به هر مقدار که جنبه تجاری نداشته باشد به خارج از کشور ببرند. صادرات میوه های خشک مانند پسته، زعفران و غیره از ایران به کشورهای سوریه، عربستان و عراق طبق مقررات گمرکی ایران ممنوع است. این ممنوعیت شامل مسافران و گردشگران دارای پاسپورت خارجی نمی شود.

ارز مسافرتی

برداشت ارز یا وجه نقد برای هر مسافر بر اساس مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هر ساله و با توجه به شرایط اقتصادی ایران متفاوت است. پس از تایید هر بازه زمانی توسط بانک مرکزی، میزان مجاز ارز وارداتی و ارز صادر شده از طریق مسافران به اطلاع عموم خواهد رسید.

طلا و نقره

بیرون آوردن زیورآلات شخصی با مسافر مجاز است و طلا با حداکثر 150 گرم می باشد. مسافران مجازند ظروف نقره را اعم از کاسه یا زیورآلات به عنوان هدیه یا سوغاتی به غیر از عتیقه جات یا آثار تاریخی، تا وزن 2 کیلوگرم در رده بار مسافری با خود ببرند.

سلاح و مهمات

خروج هر نوع سلاح، مهمات، تجهیزات نظامی سرد و گرم به هر مقدار از کشور ممنوع است.

حمل و نقل هوایی کالاهای مسافری

بسیاری از مسافران سفرهای هوایی بین المللی باید بیش از مقدار مشخصی بار با خود حمل کنند. در این صورت هزینه های سفر ممکن است از مقدار مشخص شده بیشتر شود. خوب است بدانید ویرا تجارت مایان می تواند با کمترین هزینه و به صورت استاندارد و مطمئن کالای شما را در کشور مورد نظر به شما تحویل دهد.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields