اینستاگرام ویرا تجارت مایان
تهران- پل آزمایش - بزرگراه جلال آل احمد غربی - ساختمان نوژن
مطالب مرتبط

کنوانسیون تیر چیست؟

کنوانسیون تیر (TIR)

کنوانسیون تیر (TIR)

برای احیای حیات اقتصادی اروپا پس از جنگ جهانی دوم و رشد تجارت جهانی با توجه به فاصله کم کشورهای اروپایی به حمل و نقل به ویژه حمل و نقل جاده ای نیاز بود. این روش با ارسال مصنوعات خود به کشورهای دیگر نقش مهمی در پیوند کشورها به ویژه اروپایی ها داشت. به همین دلیل اندکی پس از جنگ جهانی دوم، قرارداد TIR توسط اپراتورهای حمل و نقل در سال 1949 بین چند کشور اروپایی برقرار شد. موفقیت طرح محدود فوق الذکر منجر به مذاکراتی تحت نظارت سازمان ملل متحد/ECE برای انعقاد قراردادی در 15 ژانویه 1959 توسط کمیسیون حمل و نقل جاده ای سازمان ملل متحد/ECE با عنوان کمیسیون گمرک در سطح بین المللی شد. حمل و نقل کالا از طریق جاده زیر باربری لاستیک در ژنو، سوئیس. از سال 1960 اجرا شده است.

پانزده سال بعد و پس از دو اصلاح، در سال 1975، معاهده تره با کنوانسیون گمرکی در مورد حمل و نقل بین المللی کالاهای مشمول کنوانسیون Terre-Carnet Terre 75 جایگزین شد که در واقع نتیجه اجرای این قرارداد بود. توافق قبلی و ناشی از تحولات و شرایط صنعتی بود. حمل و نقل و آداب و رسوم معاصر به منظور افزایش کارایی سیستم و کاهش پیچیدگی آن و در عین حال ایجاد ایمنی بیشتر گمرکی و تسهیل قابلیت استفاده از کانتینرها، که در دهه 1960 ظهور کردند، در حال تغییر هستند. موافقتنامه اصلاح شده 1977 جایگزین قرارداد ژوئیه 1959 شد و لازم الاجرا شد.

کارنه تیر TIR Carnet یک سند گمرکی برای ترانزیت بین المللی کالا بر اساس قوانین موافقت نامه TIR است. این سند در کشور مبدا صادر شده و حاوی مشخصات کامیون و کالا می باشد که بر اساس آن وسیله نقلیه زمینی کشور مبدا بدون معاینه گمرکی از خاک کشورهای واسطه عبور می کند.

بیشتر بخوانید: سازمان جهانی گمرک

البته این عبور بدون بازرسی نیاز به اقدامات تعیین شده قبلی به شرح زیر دارد:

  1. پلمب وسیله نقلیه حامل کالا در مبداء
  2. اجرای دستورالعمل حفاظتی برای انواع محفظه و یا کانتینر به منظور جلوگیری از قاچاق
  3. تامین پوشش هرگونه ریسکی در حقوق و عوارض گمرکی در طول سفر توسط موسسه ضامن.

کنوانسیون تیر (TIR)

کارنه تیر (دفترچه تیر TIR)

دفترچه تیر توسط سازمان ایرو Internationl Road transport Union اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل زمینی که مرکز آن در ژنو است چاپ و به موسسات ضامن واگذار می‌شود. روی جلد این کتاب نشان Euro IRU حک شده است که روی آن شماره بلیط خودرو، کشور مبدا، کشور مقصد، امضای سازمان یورو، تاریخ اعتبار بلیط خودرو، شماره کامیون، شماره عکس، مشخصات ذکر شده است. حامل بار و مسیرهای مجاز.

هر بلیط برای یک سفر از مبدا تا مقصد قابل استفاده است. پس از اتمام سفر و پس از تایید بدنه مقصد توسط شرکت، جسد به شرکت حمل و نقل تحویل داده می شود تا به شرکت امانی کارن تره بازگردد. دفترچه ورود به مرزهای ورودی و خروجی هر کشور شامل دو برگ کاغذ است که به برگه های سفید با اعداد فرد در گمرک مبدا و مرزهای ورودی و برگه های سبز با اعداد زوج در مرزهای خروجی و گمرک مقصد تقسیم شده است. کارنه به زبان فرانسوی چاپ شده است، اما ممکن است صفحات اضافی به زبان کشور صادرکننده کارنه پیوست شود.

کنوانسیون ورود موقت ATA تعریف ورود موقت طبق ماده ۱ این کنوانسیون:

ورود موقت رویه گمرکی است که به موجب آن کالاهای معینی از جمله حمل و نقل را می توان به صورت مشروط و معاف از پرداخت حقوق و عوارض وارداتی و بدون اعمال محدودیت یا ممنوعیت اقتصادی واردات به قلمرو گمرکی وارد کرد. این کالاها، از جمله وسایل حمل و نقل، باید برای هدفی خاص و در نظر گرفتن صادرات مجدد آنها در بازه زمانی مشخص، بدون هیچ تغییری غیر از مصرف معمولی ناشی از استفاده، وارد شوند. این موافقتنامه در تاریخ بیست و ششم ژوئن سال ۱۹۹۰ میلادی ۵/ ۴ / ۱۳۶۹ هجری شمسی تنظیم شد.

ماده اول: به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می شود به موافقتنامه پذیرش موقت مورخ بیست و ششم ژوئن ۱۹۹۰ میلادی ۵/ ۴ / ۱۳۶۹ هجری شمسی مطابق پیوست مشتمل بر 34 ماده و ضمائم آنها از الف تا ث بپیوندد.

 

4.6/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields